"עשו עלי חרם בגלל מחלת עור"
בגיל 9 וחצי אביטל אורמן לקתה באלופציה אראטה, מחלת עור אוטואימונית שגורמת לנשירת השיער. המראה השונה שלה גזר עליה בידוד חברתי ותחושת חוסר ביטחון. כיום - לאחר שנים רבות היא מקבלת ואוהבת את עצמה

אביטל אורמן הייתה בת 8 כאשר היא הבחינה בקרחת קטנה בראשה. בניסיון לסייע לה, הוריה לקחו אותה לרופאים רבים ולבסוף היא אובחנה כחולה באלופציה אראטה, מחלת עור אוטואימונית הגורמת לנשירת השיער בכל הגוף. כעבור שנה וחצי, בגיל 9 וחצי, השיער בראשה נשר לחלוטין "איבדתי את השיער שלי בכיתה ד' ומאותו רגע החיים שלי השתנו באופן דרסטי".

היא מתארת את החרם שעברה בבית הספר היסודי ובתיכון בגלל המראה הייחודי שהאלופציה כפתה עליה: "אני סומנתי והוגדרתי כשונה, כאחרת, וככה התייחסו אלי – לא אהבו אותי ולא יצאתי לטיולים". הקשיים עימם התמודדה אביטל השפיעו גם על בני משפחתה "לראות את אחותך בגיל הזה ככה – זה היה נורא כואב לראות, בעיקר כשאת מבינה שאין לך מה לעשות כדי לעזור לה חוץ מלהיות שם ולתמוך בה" אמרה ליבי אורמן, אחותה הגדולה של אביטל.

נקודת המפנה בחייה של אביטל הייתה כאשר התגייסה לצבא ושירתה בפיקוד העורף "הגעתי למצב שאני נאלצת להיות חשופה בפני החברות והמפקדים, ופתאום במקום הזה מקבלים אותך כי לכולם יש בעיות ויותר קל להתחבר לאנשים". כאשר אביטל השתחררה מהצבא היא נהפכה למדריכת כושר והביטחון העצמי שלה התחזק "התחלתי להיות בריאה יותר, חזקה יותר, יפה יותר וזקופה יותר". היא מוסיפה "הבנתי שאני לא מקבלת את כל מה שמגיע לי וזאת מלחמה יום-יומית. אני מטפלת בעצמי מבחינה נפשית ופיזית בעזרת הספורט כדי להתגבר על הקשיים".